Tel. (8 319) 60 374 Mob. 8 685 47 557 El. p. administracija@prienaikc.lt
Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Renginys jau ivyko.

Kūrybinės dirbtuvės „Kasdieniai objektai kūryboje”

2019.04.16 d.  2019.04.19 d.  

Kūrybinių dirbtuvių programa:

Balandžio 16 d. 12:00 val. Paskaita su Neringa Zakarauskaite ir judesio dirbtuvės su Alberta Saukaityte

Balandžio 17 d. 12:00 val. Instrumentų kūrimas su Simonu Nekrošiumi

Balandžio 18 d. 12:00 val. Edukacinio filmo peržiūra ir kūrybinės dirbtuvės su Marija Šnipaite

Balandžio 19 d. 12:00 val. Kūrybinės dirbtuvės ir diskusija su Jolita Vaitkute

 

Dienos programos trukmė apie 1,5–2 val.

Vieta: Prienų kultūros ir laisvalaikio centras (Vytauto g. 35, Prienai), Konferencijų salė

Daugiau informacijos rasite čia ir el. paštu info@av17gallery.com

Projekto „Kasdieniai objektai kūryboje” veiklos orientuotos į skulptūros, objekto, instaliacijos ir kūno meno pažinimą̨, tad edukacinių užsiėmimų̨ metu ypatingą dėmesį skirsime į skulptūroje dažnai naudojamą – ready-made. Vienas iš ready-made panaudojimų būdų kūrybiniame procese apima antrinių žaliavų ir jau sukurtų egzistuojančių̨ objektų panaudojimą kūryboje. Šis kūrybos metodas veikia ne tik kaip visiems prieinamas saviraiškos būdas, bet ir atkreipia dėmesį̨ į vartojimo kultūrą̨, skatina sąmoningumą bei suteikia ekologinę potekstę, kuriant intelektualų ir visuomenei aktualų meną. Projektas leis moksleiviams tiesiogiai prisiliesti prie šiuolaikinio meno kūrimo pagrindinių principų, kuriuos jiems perteiks aktyviai meno lauke dalyvaujantys jauni ir įtraukiantys menininkai bei pedagogai:
Simonas Nekrošius – garso meno, garso skulptūrų, instaliacijų ir objektų kūrėjas, Lietuvos tarpdisciplininio meno sąjungos narys. Savadarbiškai konstruoja įvairius instrumentus ir jų instaliacijas, dažniausiai iš rastų daiktų ir neretai yra sutinkamas Vilniaus gatvėse atliekant pasirodymus savo kurtais instrumentais. Moksleiviai su Simonu, eksperimentuos, bandys išgauti skirtingus sąskambius bei kurs instrumentus, su kuriais galės ir toliau savarankiškai tęsti garsinius ieškojimus.
Jolita Vaitkutė – pasaulinio garso menininkė, naudojanti maistą ir kasdienius objektus, kuriant instaliacijas, performansus, iliustracijas bei portretus. Jos ryškiausi projektai: „Pabudę iš knygų” – žymių žmonių portretai Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, „Signatarai” prekybos centre „Panorama” iš žemės atkurti nepriklausomybės signatarų portretai bei rekordinis Vilniaus katedros paveikslas ant 1064 degintų duonos riekelių. Ji buvo nominuota Globalios Lietuvos apdovanojimui už Lietuvos vardo garsinimą. Kūrybinių dirbtuvių metu moksleiviams pasakos apie kūrybiškumą kasdienybėje bei ves dirbtuves, kurių metu mokys naujo, kitokio žiūrėjimo kampo į objektus, kuriuos matome kasdien. Dalyviai žais kūrybinius žaidimus bei patys kurs savo kūrinį.
Alberta Saukaitytė – dailės mokytoja ir menininkė, dirbanti su keramika bei performansu. Ji yra įgijusi meno pedagogikos bakalauro laipsnį Lietuvos edukologijos universitete bei taikomosios keramikos magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. Užsiėmimų metu praves kūrybines, judrias užduotis, kuriomis moksleiviai sieks išlaisvinti kūrybingumą ir mąstymą per judesį, naudojant tik savo kūną ir minimalias rašymo priemones.
Neringa Zakarauskaitė – iliustratorė, dizainerė tarpdisciplininio meno kūrėja. Ji yra įgijusi iliustracijos bakalauro laipsnį Norwicho menų universitete, Anglijoje, o šiuo metu užsiima vaikų edukacija ir dailės terapija. Praves teorines paskaitas apie darnų meną, šiuolaikinę skulptūrą, ready-made ir jį naudojančias meno kryptis bei pradininkus Lietuvoje ir užsienyje.
Marija Šnipaitė – menininkė, baigusi skulptūros magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje, stažavusi Štutgarto menų akademijoje, Vokietijoje, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narė. Kartu su moksleiviais nagrinės, kokias asociacijas skirtingi objektai gali atnešti žmogui. Išsirinkę jiems artimiausius objektus ir gretindami juos su kitomis medžiagomis, dalyviai konstruos skulptūras kaip „nutikimus”. Taip pat dirbtuvių metu patobulins savo kūrybinius gebėjimus kompozicijos, erdvinių kūnų kūrime, objekto ir jo santykio su aplinka suvokime. Tai bus puiki galimybė pasigilinti į kūrybos procesą ir atrasti naujus raiškos būdus, atkreipiant dėmesį į jau pažįstamus objektus.

 

 

Informacija

Pradžia:
2019.04.16 d.  
Pabaiga:
2019.04.19 d.  
Renginys Category:

Vieta

Prienų kultūros ir Laisvalaikio centras
Vytauto g. 35
Prienai, 59123 Lietuva
Telefonas:
(8 319) 60 373

Organizatoriai

AV17 galerija
Prienų kultūros ir laisvalaikio centras