Naujienos

Iccohoko Rudaševskio liudijimai mokinių balsais

Rugsėjo 21 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centro kiemelyje įvyko renginys, skirtas Lietuvos žydų genocido aukoms atminti. Susitikimą pradėjo balbieriškiečių Artūro Petraškos ir Neringos Garmuvienės atliekama daina „Shalom Aleichem”. Tai daina apie tikėjimą,  taiką, viltį.

„Tema, kuria kalbėsimės, nėra patogi, ji tragiška, bet kalbėti apie ją reikia. Reikia išmokti nepykti ant to, kas įvyko prieš 80 metų. Svarbu prisiminti, o ne šnekėti apie kaltę. Antrojo pasaulinio karo metais naciai ir vietos kolaborantai nužudė per 90 proc. iš daugiau kaip 200 tūkst. Lietuvos žydų. Tačiau, mūsų tauta nėra kaltesnė už bet kurią kitą. Tai liudija faktas, kad Izraelis daugiau kaip devyniems šimtams Lietuvos gyventojų yra suteikęs Pasaulio tautų teisuolio vardą už tai, kad rizikuodami gyvybe gelbėjo žydus. Reikia tiesiog gyventi toliau prisimenant praeities realybę. Taip atsiranda drąsos atviriau žiūrėti į istoriją.  Dėl ateities.” – šiais žodžiais renginį pradėjo Prienų kultūros ir laisvalaikio centro kultūrinių renginių organizatorė Zita Kuzminskienė.

Renginyje Prienų „Žiburio“gimnazistai ir mokytoja Vilija Juodsnukienė skaitė Icchoko Rudaševskio knygo „Vilniaus geto dienoraštis” ištraukas.  Prienų kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Virginija Naudžiūtė perdavė 5 knygas, kurias padovanojo Lietuvos žydų bendruomenė Prienų mokyklų bendruomenėms: „Revuonos“ pagrindinei mokyklai ,  „Žiburio” gimnazijai, „Ąžuolo“ progimnazijai ir Balbieriškio pagrindinės mokyklos bendruomenei.

Renginyje buvo eksponuojama  Tarptautinio litvakų fotografijos centro vadovo, fotografo Richard Antony Shofield darbų paroda.

Renginio pabaigoje kalbėjo Balbieriškio bendruomenės tolerancijos centro vadovas Rymantas Sidaravičius, kuris visus susirinkusius pakvietė tylos minute pagerbti Lietuvos žydų genocido aukas.

Daugiau nuotraukų iš renginio galite rasti čia

 

Prienų kultūros ir laisvalaikio centro informacija