Meno kolektyvai

Mergaičių liaudiškų šokių grupė „Pliauškutis”

By 2020 20 sausio26 gegužės, 2021No Comments

Vadovė – Rasa Jurevičienė

Tel. 8 640 35 248
El. p. pliauškutis@prienaikc.lt
Akompaniatorius Donatas Aidukas
Repeticijos: antradieniais ir ketvirtadieniais 15.30 val.
Vieta: Prienų kultūros ir laisvalaikio centras, choreografijos studija

Kolektyvo vizitinė kortelė
Pilnas kolektyvo pavadinimas – Prienų kultūros ir laisvalaikio centro mergaičių liaudiškų šokių grupė „Pliauškutis“
Įkūrimo metai: 1978 m.
Narių skaičius: 16 šokėjų
Credo: „Jei nori turėti tai, ko dar neturi, padaryk tai, ko dar niekad nesi daręs...“
Pagrindiniai vadovo su kolektyvu organizuojami renginiai: rajoninis vaikų šokių festivalis „Vėjo malūnėliai“ (nuo 2005 m.)

Trumpa kolektyvo istorija

Vaikų liaudiškų šokių kolektyvas Prienų kultūros ir laisvalaikio centre gyvuoja jau nuo 1978 metų. Iki 1988 m. jiems vadovavo V. Zujienė, ir R. Rutkauskaitė. R. Jurevičienė kolektyvui vadovauja nuo 1989 metų. 2005 m. kolektyvas pasivadino  vardu „Pliauškutis“. Nuo 1989 m. kolektyvas dalyvauja Prienų  miesto šventėse, kultūros centro organizuojamuose Motinos dienos koncertuose. „Pliauškutis“ yra  pastovūs rajoninio vaikų šokio festivalio „Vėjo malūnėliai“(nuo 2005 m.), respublikinių moksleivių varžytuvių „Patrepsynė“(nuo 2014 m.) dalyviai , 2016 m. dalyvavo tarpregioninio folkloro kolektyvų ir tautodailės festivalyje „Tėvelio dvarelis“, yra pastovūs respublikinės akcijos „Visa Lietuva šoka“ (nuo 2017 m.) , rajoninės mokinių liaudiškos šokio šventės „Suk, suk, ratelį“ (nuo 2018 m.) ir daugelio kitų renginių dalyviai. Žiūrovams pristato lietuviškus tautinius šokius, folklorinius ratelius ir žaidimus, puoselėja sceninio šokio tradicijas. Ruošiantis 2020 m. respublikinei moksleivių dainų šventei, nuo 2019 m. kolektyvas pakeitė statusą – tapo mergaičiu liaudiškų šokių grupe „Pliauškutis“.

Vaikai mokosi mylėti ne tik lietuvišką šokį, bet ir gerbti, puoselėti tautinio meno tradicijas, nacionalinius kostiumus, pažinti savo krašto papročius. Visada džiaugiamės ir naujai prisijungusiais, liaudišką šokį mylinčiais šokėjais. Siekiame sukurti sveiką, draugišką aplinką, stengiamės bendrauti atvirai ir įsiklausyti į šokėjų ir tėvelių norus bei siekius.