Projektai

Kūrybinės dirbtuvės „Pasaką kuria vaikai“

„Pasaką kuria vaikai“ – tai jau šešerius metus Prienuose vykdoma edukacinė veikla, orientuota į mokyklinio amžiaus vaikus. Projektas itin populiarus ir kasmet sulaukiantis didelio vaikų bei jų tėvelių susidomėjimo. Kasmet kūrybinėse dirbtuvėse dalyvauja 30–40 vaikų.

Projektas skirtas skatinti vaikų nuo 6–7 iki 12–13 metų amžiaus kūrybiškumą, lavinti vaizduotę, plėsti pilietinį ir kultūrinį akiratį. Siekiama, kad kūrybinėse praktikose dalyvaujantys vaikai įgytų daugiau pasitikėjimo savimi, pajustų bendruomeniškumą meninėse veiklose ir puoselėtų norą užsiimti tolesne kultūrine veikla.

Projekto tikslas – kūrybiški, socialiai aktyvūs ir šiuolaikines meno formas pažįstantys Prienų krašto vaikai.

Projektas į kūrybines dirbtuves apjungia daug skirtingų meno sričių. Su vaikais dirba dailininkai, choreografai, muzikos pedagogai, vokalo, dramos bei kitų meno sričių specialistai.

Projekto veikla
Pirmaisiais veiklos metais, 2017 m., kūrybinėse dirbtuvėse buvo nagrinėjama pasakos rašymo, iliustravimo tema. Antraisiais metais pasakų personažai atgijo lėlių ir šešėlių teatro dirbtuvėse. 2019 m. kurtas lėtosios animacijos filmukas, gilinantis į Nemuno vietovardžio atsiradimo ir Prienų krašto istoriją. 2021 m. kartu su šiuolaikinio šokio teatro studija „Dansema“ sukurtas spektaklis „Pasaulio sutvėrimas pagal vaikus“, o 2022 m. vaikų kūrybiškumą siekta išlaisvinti, pasitelkiant šiuolaikinio cirko žanrą kartu su profesionaliais „Cirko sapiens“ studijos mokytojais.

Šiemet, 2023 m., kūrybinėse dirbtuvėse vaikai gilinosi į ekologijos temą. Kartu su profesionalia menininke Laura Petruške („Replastico2 – Social Fashion Remade With Love“ įkūrėja) vaikai kūrė koliažų paveikslus, kurių gamybai naudojo kaitinamus ir komponuojamus plastiko maišelius. Demonstruojant istorinį popieriaus gaminimo procesą, Prienų popierinėje vaikams vesta edukacija, kurios metu jie turėjo galimybę patys išbandyti popieriaus lakštų gamybą, dekoruoti pagamintus popieriaus lakštus.

Lėtosios animacijos filmukas apie Nemuno kilpas ir Prienų kraštą, sukurtas kūrybinių dirbtuvių „Pasaką kuria vaikai“ vaikučių kartu su „Animotuko“ komanda. 2019 m.

Šeštųjų kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai buvo kviečiami kūrybiškai išreikšti mintis apie pasaulio užterštumą per pantomimą ir šiuolaikinį šokį. Su vaikais dirbo šių sričių profesionalai iš „Mimų teatro“ ir Giedrė Subotinaitė iš šokio teatro „Dansema“. Improvizacijų būdu ugdyta vaikų plastika ir emocinis intelektas, skatinta savo mintis išsakyti judesio pagalba.

Naujienos, susijusios su kūrybinėmis dirbtuvėmis „Pasaką kuria vaikai“, skelbiamos Prienų kultūros ir laisvalaikio centro ir „Pasaką kuria vaikai“ „Facebook“ puslapiuose bei Prienų kultūros ir laisvalaikio centro interneto svetainėje. Informacija taip pat dalijasi projekto partneriai Prienų rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centras, vaikų dienos centro skyrius „Pienės pūkas“.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė