Warning: The magic method WPML_Absolute_Url_Persisted::__wakeup() must have public visibility in /home/prienaik/domains/prienaikc.lt/public_html/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/classes/url-handling/resolver/wpml-absolute-url-persisted.php on line 30

Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/prienaik/domains/prienaikc.lt/public_html/wp-content/plugins/js_composer_salient/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 205
Kūrybinių dirbtuvių „Pasaką kuria vaikai“ projektas 2024 m. – birželio ir rugpjūčio mėnesiais su dar daugiau veiklų - Prienų Kultūros ir Laisvalaikio Centras
Naujienos

Kūrybinių dirbtuvių „Pasaką kuria vaikai“ projektas 2024 m. – birželio ir rugpjūčio mėnesiais su dar daugiau veiklų

 „Pasaką kuria vaikai“ – tai jau septintus metus Prienuose vykdoma edukacinė veikla, orientuota į mokyklinio amžiaus vaikus. Projektas itin populiarus ir kasmet sulaukiantis didelio vaikų bei jų tėvelių susidomėjimo šiemet plečia savo tikslinės auditorijos amžiaus ribas ir vyks dviem etapais: birželio 5–7 d. vyks edukacija „Kino buso“ kino dirbtuvės, skirta 13–14 metų vaikams, rugpjūčio 5–8 d. – kūrybinių dirbtuvių veiklos bus orientuotos į 7–12 metų vaikų ugdymą, o rugpjūčio 9 d. vyks Jaunimo diena, orientuota į jaunimą nuo 14 metų amžiaus.

Kasmet projektui parenkamos tokios kūrybinės raiškos formos, kurių Prienų krašte nėra arba jos yra sunkiai prieinamos periferijų gyventojams. Pasitelkus profesionalius menininkus, šiais metais bus nagrinėjamos gatvės meno raiškos formos vaikų kūrybingumui ugdyti.

Birželio mėnesį vyksiančių „Kino buso“ kino dirbtuvių metu, pasitelkiant patrauklias, interaktyvias ir visus dalyvius įtraukiančias praktines kūrybines veiklas bei užduotis, vaikai bus supažindinami su kino kūrimo pagrindais ir iš gatvėje nufilmuotų vaizdų patys kurs filmus, padedant kino profesionalams. Taip bus ugdoma bei skatinama moksleivių saviraiška, kūrybiškumas, gebėjimas komunikuoti vaizdų pagalba, atskleisti vizualinio teksto, kino kalbos teikiamas galimybes.

Rugpjūčio mėnesį 7–12 metų vaikams skirtas edukacijų ciklas prasidės žygiu su gide Jurgita Bubniene po gatvės meno „meka“ vadinamą Marijampolę. Sienų tapybos įkvėpti kūrybinių dirbtuvių dalyviai kurs „gatvės meno“ stiliaus piešinius. Edukacinio užsiėmimo „Tatuiruočių magija“ metu vaikai, supažindinti su įvairių simbolių reikšmėmis, savo idėjas realizuos piešdami ant kūno augaliniais dažais. Šokių studija „Red Style“ supažindins edukacijų dalyvius su skirtingais gatvės šokių stiliais ir skatins vaikus save išreikšti šokio pagalba. Intensyviai pajudėję ir pašokę vaikai galės lengviau atsikvėpti ir atsipalaiduoti edukacijoje „Kuriame kaleidoskopą“. Laboratorijų ciklo „Akimirkų skulptūros“ metu vaikai eksperimentuos judesiu, analizuos juos supančią aplinką. Kūrybinių laboratorijų rezultatas – viešai pristatomas performansas miesto erdvėse.

Rugpjūčio 9 d. susitiksime Jaunimo dienai skirtame renginyje Prienų vasaros estradoje prie Nemuno. Šią dieną vaikus ir jaunimą kviečiame dalyvauti intuityvios tapybos veiklose. Užsiėmimo „Spalvinga emocija“ metu bus mokoma išgirsti save čia ir dabar, pažvelgti į save ir pasaulį iš kitos pusės, išjungus vidinę kritiką. Užsiėmimas ne apie mokymą tapyti, jis apie galimybę sugrįžti į ankstyvą vaikystę, apie galimybę pasimėgauti kūrybiniu procesu. Kito intuityvios tapybos užsiėmimo – „Blizgučių žaismas“ – metu bus supažindinama su dar viena saviraiškos priemone, kuri pažadins norą kurti, tarpusavyje derinti spalvas ir estetiškai pateikti galutinį rezultatą. Tai – tapyba ant veido ir kūno. O šventės vakarinę dalį praturtins motociklininkų programa ant rampų su LED šviesomis ir ugnies efektais, kurią atliks geriausius sportininkus Baltijos šalyse subūrusi „Green Trials“ komanda.

Informacija dėl dalyvių registracijos į kūrybines dirbtuves „Pasaką kuria vaikai“ bus paskelbta gegužės 31 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centro bei „Pasaką kuria vaikai“ soc. tinklo „Facebook“ paskyrose.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė