Kviečiame jungtis prie kūrybinio projekto

DIDIKAI PACAI: naujai skambanti istorija“

Apie ką? Apie Pacų giminę, tarp Lietuvos ir Florencijos XVII a. vid.

Kodėl? Prienų r., Jiezne kadaise buvo Kaune esančio Pažaislio vienuolyno grožiui prilygstantys rūmai, kuriuos pastatė ir valdė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikai Pacai.

Kaip? Idėjai įgyvendinti buriame kūrybinę profesionalų grupę – režisierių, choreografų, libretistų, konsultantų, aktorių, scenografų ir kostiumų dailininkų – arba šių profesijų studentų, kurie sukurtų pasirinkto žanro meninį kūrinį, atlikėjais įtraukiant ir Prienų r. meno kolektyvus bei kitus kūrybininkus.

Įžanginiam susitikimui svajojame pakviesti rašytoją ir lektorę, dailės istorikę, menotyros mokslų daktarę, rašytoją Kristiną Sabaliauskaitę, kuri yra parengusi temą „Kristupas Zigmantas ir Klara Izabelė Pacai: likimai ir palikimas”.

Anotacija. „Trys prancūzės: karalienė Marija Liudvika Gonzaga ir dvi jos iš Paryžiaus atsivežtos rūmų damos – Marija Kazimiera d‘Arquien (vėliau ji ištekėjo už Jono Sobieskio ir tapo Lenkijos karaliene) bei Klara Izabelė de Mailly Lascaris (ji tapo kancleriene Paciene ir de facto pirmąja Lietuvos ponia) nemažai nuveikė mūsų krašto kultūrai – pradedant vienuolynų fundacijomis ir menininkų rėmimu, baigiant tuo, kad gerokai aptašė savo vyrus, įnešė europietiškumo į dvarą, išmokė mūsų moteris madingai rengtis, koketuoti, sąmojingai bendrauti ir reikštis visuomenėje, o ne šiaip būti baldeliu pokylių salės kampe (juk iki tol moterys dažnai net per puotas būdavo sodinamos prie atskiro stalo). Papročių ir feminizmo požiūriu jos sukėlė tikrą revoliuciją. Tradicinių pažiūrų bajorams tai baisiai nepatiko, ypač kai jų dukros, kopijuodamos karališko dvaro damas, ėmė dėvėti drabužius su iškirpte, puoštis ir reikšti savo nuomonę“, – sako K. Sabaliauskaitė.(Citata iš straipsnio „Pažaislyje palaidotas K. Pacas prieš mirtį sudegino vienuolyno statybos sąskaitas“ www.DELFI.lt 2014 m. balandžio 20 d.)

MŪSŲ KVIETIMAS – JŪSŲ TALENTAS

Laukiame norinčių bendradarbiauti entuziastų.