Naujienos

Kviečiame registruotis į kūrybines dirbtuves „Pasaką kuria vaikai”

Kūrybinės dirbtuvės „Pasaką kuria vaikai“ – projektas, skirtas turiningam vaikų laisvalaikiui, kurį jie galėtų praleisti netoli savo gyvenamosios vietovės.  Kūrybinės dirbtuvės bus vykdomos specialiai sukurtoje neformalioje aplinkoje, vaikams įrengtose patraukliose erdvėse . Per kūrybinius žaidimus ir taikant kitus meninio ugdymo metodus bus  sukuriamos vaidmenimės (vaidybinės) situacijos, kuriose vaikai patirs įvairių išbandymų. Tokie metodai leidžia ugdyti vaikų kritinį mąstymą ir savimonę, charakterio savybes. Tam projekte pasitarnaus bendravimas su profesionaliais vadovais. Projektas į kūrybines dirbtuves apjungs daug skirtingų meno sričių. Vadovai, siekdami atskleisti kūrybiškumo ir meninės raiškos įvairovės principus, jų tarpusavio sąsajas, ieškos pačių novatoriškiausių meninio vaikų užimtumo formų.

Sieksime, kad kūrybinėse praktikose dalyvaujantys vaikai  taptų savarankiškesni, tolerantiškesni kitam ir kitokiam, įgytų daugiau pasitikėjimo savimi, geriau suvoktų ir pajustų bendruomeniškumą, dėmesingumą šalia esančiam, taptų drąsesni, nugalėtų scenos baimę, patirtų naujų įspūdžių ir puoselėtų galimybę užsiimti menine kūryba nuolat. Kūrybinių dirbtuvių metu, kai vaikai dienomis nuo 10.00 val. iki 17.00 val. dalyvaus kūrybiniuose užsiėmimuose, suteiksime galimybę  šių vaikų tėvams pailsėti, o kūrybinių dirbtuvių veiklų (rezultato) pristatymuose drauge išgyventi kūrybos džiaugsmą.

Projekto metu prisiminsime kokius žaidimus žaidė seneliai, tėvai: veiks vilkelių, azartiškos suaugusiųjų  ir vaikų nuomonių rungtynės,  bus organizuojami stebuklingi žaidimai su darbeliais iš paprastų medžiagų (akmenėliai, kankorėžiai, smėlis, sagos, pagaliukai, žolynai ) vyks kiti kūrybiniai užsiėmimai: laiškų rašymo žaidimas, tapyba ant vandens, tapyba ant akmenėlių, kursime voratinklį su Laimėmis, vyks šokio, muzikavimo, dainavimo užsiėmimai. Skirsime dėmesio Lietuvos atkūrimo šimtmečiui – kelionė trijų spalvų maršrutais. Taip pat numatytas laikas ir knygų valandėlėms. Jos skirtos  skaitymo gebėjimo ir diskutavimo ugdymui. Į kūrybines dirbtuves bus kviečiami  vaikai gyvenantys Prienuose ir aplinkinėse seniūnijose. Dalyvių amžius 6–11 m. Kūrybinių dirbtuvių trukmė 4 dienos.

Pagrindinė projekto idėja – įtraukti vaikus į aktyvią kūrybinę veiklą su skirtingų sričių įdomiais kūrėjais, išbandant netradicines veiklas, metodus ir kūrybiškumo galimybes.

Atsakomybės: dalyvių atranka, poreikių, konteksto analizė, programos adaptavimas, viešinimas, dalyvių konsultavimas, grįžtamojo ryšio teikimas, veiklų nuoseklumo ir kokybės užtikrinimas, veiklų koordinavimas, idėjų ir patirties sklaida bei tolesnis vystymas. Edukacinių užsiėmimų vadovai: teatro, muzikos, šokio, gamtos mokslų, dailės, švietimo ir kt. sričių profesionalai. Įžanga į kūrybinių dirbtuvių pradžią taps renginys vaikams ir jų tėveliams „Muilo burbulų sodas“, kuris vyks rugpjūčio 20 d. 18.00 val. PKLC kiemelyje.

 

SVARBI INFORMACIJA:

Kūrybinių dirbtuvių kaina vienam dalyviui 36.00 Eur (trisdešimt šeši eurai) – už maitinimo paslaugas ir priemones kūrybinėms veikloms. Užsiregistravusiems dalyviams reikės pristatyti sveikatos pažymą arba jos kopiją. Tokią pažymą (forma 079/a) vaikai pristato į mokyklą.

Dalyvių registracija vyks iki rugpjūčio 10 d.

 

 

 

Registracijos formą rasite čia

Daugiau apie „Pasaką kuria vaikai” rasite čia