Naujienos

LIETUVOS KULTŪROS CENTRŲ ASOCIACIJOS NARIŲ TARPTAUTINIS SEMINARAS-DALYKINĖ STAŽUOTĖ UKRAINOJE

Šių metų balandžio 8–14 dienomis Prienų kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Virginija Naudžiūtė kartu su kitais Lietuvos kultūros centrų vadovais dalyvavo Lietuvos kultūros centrų asociacijos organizuotame tarptautiniame seminare-dalykinėje stažuotėje „Tarptautiniai kultūros dialogai ir partnerystė: kultūros centrų tarptautinis mobilumas“ Ukrainoje. 

Lietuvos kultūros centrų delegacijai vadovavo asociacijos prezidentas, Klaipėdos universiteto docentas, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. Teoriniai ir praktiniai, bei pažintiniai užsiėmimai vyko Lucko, Kijevo ir Lvovo kultūros centruose.

Darbas prasidėjo Lucko miesto savivaldybėje, kurioje kartu su Lucko miesto meru, savivaldybės Kultūros departamento direktore Tatjana Gnativ, Lenkijos konsulu Ukrainoje ir kolegomis iš Lenkijos aptartos galimo tarptautinio bendradarbiavimo ir bendrų projektų perspektyvos. Lucko miesto vadovai pristatė Ukrainos kultūros politikos ir finansavimo prioritetus, Lietuvos delegacijos atstovai – kultūros aktualijas Lietuvoje. Lietuvos ir Lenkijos delegacijų vadovai buvo pakviesti pasveikinti luckiečius miesto šventėje. Seminaro praktinę dalį vedė Lucko miesto kultūros centro direktorius Jurijus Voinarovskij, vyko pažintis su meno kolektyvų veikla, jų rengiamomis programomis.

Tris dienas stažuotės-tarptautinio seminaro darbas vyko Ukrainos sostinėje Kijeve. Susipažinta su Tarptautinio Kijevo kultūros centro veikla, diskutuota praktinėmis temomis, keistasi patirtimi, analizuota Ukrainos ir Lietuvos kultūros projektų finansavimo situacija. Lietuvos delegacija turėjo unikalią galimybę dalyvauti, specialiai seminaro dalyviams, parengtose meno kolektyvų pristatymo programose, kurių metu nuskambėjo ne tik ukrainiečių, bet ir lietuvių kalba atliekami kūriniai.

Dvi paskutines dienas darbas persikėlė į Lvovą. Lvove Lietuvos kultūros centrų vadovai susipažino su pirmuoju Ukrainoje privačiu Metropolitano Andriejaus Šeptickio kultūros centru, kurį finansuoja religinės bendruomenės ir privatūs rėmėjai. Užsiėmimus vedė šio modernaus, šiuolaikiško centro direktorius Oleh Jaskiv. Taip pat susitikta su privataus Ukrainos Katalikiškojo universiteto darbuotojais, aptartas jau rudenį įvyksiantis pirmasis bendras projektas. Tarptautinio seminaro-dalykinės stažuotės darbas baigėsi praktiniu seminaru Lvovo Didžiajame teatre – viename gražiausių Europos teatrų.

Daugybė įspūdžių, naujų patirčių, naujų partnerių ir pažinčių, aptarti galimi bendri projektai, meno programų pasikeitimai. Lietuvos kultūros centrų vadovai turėjo unikalią galimybę praktiškai pabendrauti su kolegomis, perimti ir perduoti gerąją patirtį, o svarbiausia užmegzti ar sutvirtinti tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo galimybes tarp Lietuvos ir Ukrainos kultūros kūrėjų.

Daugiau nuotrauikų galite rasti čia

 

Informaciją parengė Prienų kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Virginija Naudžiūtė