Meno kolektyvai

Mėgėjų teatras „Vėtrungė”

By 2020-01-2021 vasario, 2024No Comments

Vadovė – Anelė Lukjančuk

Tel. +370 679 28 529
El. p. vetrunge@prienaikc.lt
Repeticijų laikas: šeštadieniais 15.00 val.
Vieta: Naujosios Ūtos laisvalaikio salė, Mokyklos g. 11, Naujoji Ūta

Kolektyvo vizitinė kortelė
Pilnas kolektyvo pavadinimas – Prienų kultūros ir laisvalaikio centro Naujosios Ūtos laisvalaikio salės mėgėjų teatras „Vėtrungė“
Įkūrimo metai: 1989 m.
Narių skaičius:18 dalyvių
Meninė kategorija: III kategorija
Credo: „Vėtrungė“ rodo pasakyto žodžio, minties kryptį į žiūrovų širdis“
Pagrindiniai vadovo su kolektyvu organizuojami renginiai: respublikinis klojimo teatro festivalis „Vėtrungė“

TRUMPA KOLEKTYVO ISTORIJA

Mėgėjų teatro kolektyvas „Vėtrungė“ 2019 m. atšventė savo 30-metį. Per šį laikotarpį pastatyta daug spektaklių, iš kurių labiausiai įsimintini: „Tamošius Bekepuris“, „Baladė apie Ievą“,  „Gieda gaideliai“, „Kriaučius Motiejus“, „Dora moteris“, „Kurpės“, „Žemės ar moters“ ir kiti. Kolektyvas su spektakliais „Rudens gėrybės“ (pagal Donelaitį) ir „Tautoj aš būsiu tavo kanklės“ (pagal Vydūną) dalyvavo 2014 ir 2018 metų Lietuvos Dainų šventėse. Nuo 2005 m. Serbentinės kaime Aldonos Lietuvininkienės sodybos klojime organizuojami klojimo teatro festivaliai „Vėtrungė“. Į šiuos festivalius kviečiami Lietuvos mėgėjų teatrai, su kuriais kolektyvą sieja glaudūs ryšiai. Mėgėjų teatras „Vėtrungė“ – rajoninių bei respublikinių mėgėjų teatrų festivalių, švenčių, respublikinės mėgėjų teatrų apžiūros-šventės „Atspindžiai“ dalyvis. Nuo 2018 iki 2019 m. kolektyvui vadovavo Prienų kultūros ir laisvalaikio centro režisierė Alma  Vaišnienė.

Kolektyvo programos:  Spektaklis „Žemės ar moters“ ( pagal J. Tumą – Vaižgantą) ( 40 min.), poezijos spektaklis „Visako pradžia yra gimtinė“, skirtas poetui Justinui Marcinkevičiui ( 25 min.)