Naujienos

Pasiruošimas Prienų krašto dainų šventei „NEMUNAS – iš kartos į kartą“ iš arčiau

Prienų krašto šventės renginių maratonas artėja, o su juo ir krašto dainų šventė „NEMUNAS – iš Kartos į Kartą“, įspūdingą reginį dovanosianti gegužės 25 d. Prienų vasaros estradoje prie Nemuno. Intensyvūs pasirengimo darbai, kūrybinės komandos susitikimai ir repeticijos jau tapo organizatorių ir šventės dalyvių kasdienybe. Tad belaukiant šventės – trumpai apie kūrybinę komandą ir kuo ši dainų bei šokių šventė bus išskirtinė.

Šiais metais Prienų krašto dainų šventėje „NEMUNAS – iš kartos į kartą“, skirtoje Lietuvos dainų šventės 100-mečiui, dalyvaus daugiau nei 600 mėgėjų meno ir profesionalaus meno kolektyvų dalyvių. Chorai, liaudiškų šokių ir folkloro kolektyvai (iš Prienų r., Kauno, Trakų r., Birštono, Marijampolės, Vievio ir Jonavos), gyvo garso ritmo grupė (gitaristas Mindaugas Stumbras, multiinstrumentininkas Leonardas Bėkša, būgnininkas Domantas Razmus, kontrabosininkas, bosistas Artūrs Duckis) bei Kauno Miko Petrausko Scenos menų mokyklos šokio skyriaus auklėtinės – visi kartu jie atliks jungtinę meninę programą, sujungsiančią tiek tradicines, dainų švenčių tradicijai būdingas, tiek inovatyvias, patrauklias menines raiškos priemones. Šokiai, dainos, projekto „NEMUNAS – iš kartos į kartą“ pavadinimo prasmę tikslingai perteikiantys vaidybiniai sprendimai… Prienų krašto dainų šventės režisierius – žinomas Lietuvos teatro ir kino aktorius, 2023 m. vykusio „Fluxus festivalio“ Kaune režisierius, Duonos ir ugnies festivalio bei Jaunimo dienos Prienuose vedėjas Tomas Erbrėderis kartu su komanda planuoja įsimintinų akimirkų nestokojantį renginį.

Ženkli dalis krašto dainų šventės kūrinių, skirtų chorams bei liaudiškų šokių kolektyvams, yra 2024 m. Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ repertuaro dalis, kiti, kaip folkloro kūriniai, yra atrinkti išskirtinai dainų šventei „NEMUNAS – iš Kartos į Kartą“. Su chorų ir folkloro kolektyvų dalyviais – beveik 400 atlikėjų – nuolat repetuoja šių kolektyvų vadovai, o dainas aranžuoja, pasirodymui estradoje pasiruošti padeda kompozitorius, roko grupės „Thundertale“ narys Laurynas Baškys.is taip pat kuria originalų Prienų krašto dainų šventės muzikinį garso takelį su elektroninės muzikos prieskoniu, skirtą šventės programos kūrinių apjungimui į darnią visumą. Prieniečiams L. Baškys jau yra leidęs pajusti unikalų elektroninės muzikos skambesį – 2023 m. vykusios Prienų krašto šventės metu jis kartu su kitais KTU studentais Revuonos parke surengė KTU elektroninės muzikos orkestro koncertą.

Folkloro kolektyvų repeticija su L. Baškiu.
Balandis, 2024 m.

Ženkli dalis krašto dainų šventės kūrinių, skirtų chorams bei liaudiškų šokių kolektyvams, yra 2024 m. Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ repertuaro dalis, kiti, kaip folkloro kūriniai, yra atrinkti išskirtinai dainų šventei „NEMUNAS – iš Kartos į Kartą“. Su chorų ir folkloro kolektyvų dalyviais – beveik 400 atlikėjų – nuolat repetuoja šių kolektyvų vadovai, o dainas aranžuoja, pasirodymui estradoje pasiruošti padeda kompozitorius, roko grupės „Thundertale“ narys Laurynas Baškys. Jis taip pat kuria originalų Prienų krašto dainų šventės muzikinį garso takelį su elektroninės muzikos prieskoniu, skirtą šventės programos kūrinių apjungimui į darnią visumą. Prieniečiams L. Baškys jau yra leidęs pajusti unikalų elektroninės muzikos skambesį – 2023 m. vykusios Prienų krašto šventės metu jis kartu su kitais KTU studentais Revuonos parke surengė KTU elektroninės muzikos orkestro koncertą.

Folkloro kolektyvų vadovių susirinkimas ir repeticija.
Kovas, 2024 m.

Specialiai dainų šventei „NEMUNAS – iš kartos į kartą“ Prienų kultūros ir laisvalaikio centro choreografai Ligita Gediminienė ir Raimondas Markūnas ruošia choreografinius brėžinius, pagal kuriuos liaudiškų šokių kolektyvai (160 šokėjų) susijungs įspūdingam bendram pasirodymui. Projekte, kaip viena iš kviestinių specialistų, kuria ir šokėja bei choreografė Oksana Griaznova. Šiemet Auksinį scenos kryžių pelniusi choreografė Prienų krašto dainų šventės projekto metu pasirodymui ruošia Kauno Miko Petrausko Scenos menų mokyklos šokio skyriaus auklėtines, atliksiančias modernius jungiamuosius šokio ir judesio etiudus.

Šiam kartui dalijamės užfiksuotais pasiruošimo šventei momentais, o gegužės 25 d. kviečiame į Prienų vasaros estradą prie Nemuno, kur neužmirštamas akimirkas kursime drauge!

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė