Naujienos

„Pasišiukšlinę“ Prienuose: spektaklis, kviečiantis permąstyti kasdienius įpročius ir atsakomybę

Lapkričio pradžioje Paryžiuje, žymiausiame prancūziškos klounados teatre „Le Samovar“, įvyko spektaklio „Pasišiukšlinę“ premjera. Šis kūrinys, sujungiantis šiuolaikinės klounados, fizinio ir dramos teatro elementus, ne tik pelnė šiltus žiūrovų aplodismentus, bet ir tapo platforma gilesnėms diskusijoms apie klimato kaitą bei asmeninę atsakomybę. Pasirodymas Paryžiuje buvo ne tik kūrybinė sėkmė, bet ir iššūkis, kviečiantis visuomenę apmąstyti savo kasdienius įpročius ir jų poveikį aplinkai.

Spektaklio kūrėjai džiaugiasi galėdami pristatyti šį projektą ir Lietuvos publikai. Šiais metais pasirodymų maratonas baigėsi gruodžio 18 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre, kur žiūrovai turėjo unikalią galimybę susipažinti su šiuolaikinės klounados žanru ir pasinerti į klimato kaitos problematiką. Tai – ypatinga proga jaunimui reflektuoti apie savo vaidmenį globalioje aplinkosaugos kovoje. Būtent šio amžiaus žmonės, pasak kūrėjų, yra ne tik pagrindinė teatro auditorija, bet ir būsimi pokyčių iniciatoriai.

Klimato kaita ir asmeninė atsakomybė: diskusijos, kurioms reikalinga veiksmas

„Pasišiukšlinę“ kviečia žiūrovus ne tik pasinerti į kūrybinį pasaulį, bet ir reflektuoti apie savo kasdienius pasirinkimus, kurie turi įtakos aplinkai. Pagrindinė spektaklio misija – skatinti diskusijas apie klimato krizę ir atskleisti, kad aplinkos tausojimas prasideda nuo mažų, tačiau svarbių žingsnių. „Kaip ir kodėl mes šiukšliname? Kas verčia mus jaustis kaltais? Kas skatina veikti?“ – tai tik keletas klausimų, į kuriuos kūrėjai ieško atsakymų kartu su žiūrovais.

Spektaklio dramaturgija remiasi šiuolaikinės klounados principais, kurie išryškina žmogiškąjį absurdą ir kasdienio gyvenimo kontrastus, padedant žiūrovui pažvelgti į problemas ne tik rimtai, bet ir su humoru. Šis žanras, nors ir mažai žinomas Lietuvoje, suteikia galimybę per kūrybingą, netikėtą prizmę pažvelgti į globalius iššūkius.

Tvarumas – kūrybos pagrindas

Spektaklio kūrėjai nusprendė laikytis tvaraus meno principų, pasitelkdami perdirbtas medžiagas ne tik kaip estetinius elementus, bet ir kaip gilią simboliką. Kostiumai ir scenografija buvo pagaminti iš perdirbtų medžiagų, o plastikas, perdirbtas į unikalius meno objektus, atspindi mūsų santykį su ištekliais ir jų eikvojimą. Ledo figūros, kurios per spektaklį pamažu tirpsta, simbolizuoja globalinę klimato kaitą ir, kaip pasakoja patys kūrėjai, vizualiai atskleidžia šios grėsmės realybę.

Lietuvos klimato aktyvistė, dr. Gintarė Klimienė, savo įžvalgomis įneša papildomą gilumą į spektaklio diskursą. Jos mintys tampa ne tik edukaciniu turiniu, bet ir žiūrovų įsitraukimo katalizatoriumi.

Kūrėjų tikslas – ugdyti sąmoningus piliečius

Spektaklio kūrėjai ne tik pristato meno kūrinį, bet ir siekia ugdyti sąmoningus piliečius, kurie ne tik supranta globalias problemas, bet ir nori prisidėti prie jų sprendimo. „Pasišiukšlinę“ nėra tik meninis pasirodymas, tai – socialinis ir edukacinis projektas, kviečiantis kiekvieną iš mūsų permąstyti savo kasdienius pasirinkimus ir jų poveikį aplinkai. Tai pasirodymas, kuris išprovokuoja diskusijas ir įtraukia žiūrovus į aktyvius pokyčius.

Šiais metais gruodžio 18 d. Prienuose šis spektaklis bus rodomas paskutinį kartą, tačiau tikėtina, kad klausimai ir diskusijos, kuriuos jis kelia, tęsis ir po spektaklio, įkvėpdami jaunuosius žiūrovus imtis atsakomybės už savo veiksmus ir kurti tvaresnę ateitį.

Spektaklio sklaidą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Spektaklį pristato „Teatro istorijos“

Daugiau informacijos:

https://www.facebook.com/Teatroistorijos

https://www.teatroistorijos.com

Nuotraukų autorė Evelina Klimaitė