Naujienos

Susikirtimai – garso meno ir eksperimentinės muzikos renginių ciklo finalinis koncertas Prienuose liepos 25 d.

Susikirtimai – garso meno ir eksperimentinės muzikos renginių ciklo finalinis koncertas Prienuose liepos 25 d.

Nuo balandžio mėnesio mūsų mieste vyko Kirtimų kultūros centro organizuojamas projektas „Susikirtimai“, kurio metu įvyko kūrybinės akustinių instrumentų, sintezatorių dirbtuvės, garsiniai pasivaikščiojimai ir pokalbiai su jais vedusiais kūrėjais Simonu Nekrošiumi, Vytautu Juozėnu ir Audriumi Šimkūnu. Projektui artėjant į pabaigą, liepos 25 d. Prienų kultūros centre, Vytauto g. 35 įvyks finalinis renginys, kurio metu bendrame koncerte pasirodys visi kūrėjai su savo muzikiniais pasirodymais, performansais.

„Sala“ – tai eksperimentinės, psichodelinės, „šamaniškos“ ir, ko gero, daugiau nei vien tik muzikos projektas iš Utenos. Startavo jis 1999 metais, kuomet buvo išleistas pirmasis leidinys pavadinimu „Alas“. Jei klijuot „Salai“ muzikines etiketes – jos nelimpa, nes dažnai muzika būna kaip priemonė, o ne kaip tikslas. Gyvi jos pasirodymai dažnai būna ir kaip iššūkis, ir kaip siekis, ir kaip patirtis, ir kaip teatras. Teatras, kuriame žiūrovai yra lėlės, o „Sala“ – virvučių plėšytojai.

Simonas Nekrošius yra menininkas tarpdisciplinininkas, kuris specializuojasi garso meno srityje, eksperimentinio akustinio, elektroakustinio garso instrumentų, objektų kūrime. Jam artimos „Readymade“, „pasidaryk pats“ koncepcijos. Į kūrybą ir meno objektą žvelgia kaip į procesą, todėl konkretus rezultatas dažniausiai nėra apibrėžtas, laiko tėkmėje gali kisti, transformuotis. Simono Nekrošiaus garso performansai yra sunkiai nuspėjami, nes jame daug besikeičiančių elementų ir įvykių, į kuriuos reaguodamas jis kuria savo performansą.

6P3S, tai Vytauto Juozėno ir jo kolegų muzikinis, eksperimentinis projektas. Įkvėptas savadarbių garso sistemų kultūros Vytautas Juozėnas ėmėsi konstruoti savo, visiškai analoginę, lempinę garso sistemą, su kuria karts nuo karto organizuoja slaptus vakarėlius neįprastose Vilniaus vietose – požeminėse perėjose, tarp bėgių, ant priemiesčio kalvelių. Stiprintuvai, sintezatoriai, lemputės, spyruoklės, schemos, lituokliai, visa tai yra Vytauto Juozėno kūrybos erdvė. Eksperimentų metu gimstantys muzikiniai kūriniai, tai sklandymas tarp kosminio techno, house, dub muzikos ribų.

Kviečiame visus atvykti į šį įdomų renginį mūsų mieste.

Renginio pradžia 18:00 val.

Renginys nemokamas.

Renginio metu – filmuojama, fotografuojama. 

 

Apie projektą…

Projekto iniciatorius Kirtimų kultūros centras, nuo 2016 m. sėkmingai vykdantis renginių ciklą „Susikirtimai“, finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos. Nuo 2016 m. rugsėjo iki 2019 m. birželio vykusiuose renginiuose koncertavo atlikėjai iš dvidešimt vienos šalies – Australijos, Australijos, Belgijos, Baltarusijos, Graikijos, Japonijos, JAV, Kanados, Kinijos, Peru, Prancūzijos, Suomijos, Šveicarijos, Meksikos, Norvegijos, Olandijos, Slovėnijos, Vokietijos, Rusijos, Estijos ir Lietuvos.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/306034993434402/?event_time_id=306035003434401