Stereograma – tai dvimatis vaizdas, slepiantis trimatį objektą, kuris pamatomas žiūrint tolio žvilgsniu. Žiūrėjimas į stereogramas leidžia pasijusti tarsi mistinėje erdvėje. Parodą sudarančios septynios stereogramos yra vienos iš didžiausių pasaulyje – net 1 m pločio ir 1,6 m aukščio! Stereogramos sukurtos pagal Antuano de Sent Egziuperi kūrinį „Mažasis princas“. Parodos autorius – kūrybinė grupė „Vėjo Rožė“, įkurta grafikos dizainerės, kaunietės Loretos Roževičiūtės – Elksnės. Kviečiame apsilankyti ir kartu pasidžiaugti atskleidžiant trimačių kūrinių paslaptį.
Instrukcija kaip pamatyti tikrąjį vaizdą. Prieikite kuo arčiau paveikslo. Nejudindami akių ir nemirksėdami žiūrėkite kiaurai pro piešinį į tolį, kaip žiūrėdami pro langą, tarsi jis neegzistuotų.
Palaukite kol vaizdas susilies, tada „nepamesdami“ žvilgsnio labai lėtai atsitraukite atgal.
Netrukus vienos piešinio vietos pradės tolti, kitos – artėti. Vaizdas pasidarys tarsi stiklinis. Konkretus trimatis objektas iškils iš gilumos.
Žiūrėjimas į stereogramas leidžia pasijusti tarsi mistinėje erdvėje, dėl to daugeliui žmonių sukelia stiprų džiaugsmą. Taip pat stereogramos veiksmingai stiprina akių raumenis ir juos atpalaiduoja. Tai puikus būdas pailsinti pavargusias akis, ypač tiems, kurie dirba su kompiuteriu.

Parodą galite aplankyti

Prienų kultūros ir laisvalaikio centro prieigose
Nuo kovo 1 d. iki  balandžio 30 d.  darbo dienomis nuo 12.00 iki 18.00 val.
Rengėjai Kauno kultūros centras, Prienų kultūros ir laisvalaikio centras

Lankantis parodoje prašome laikytis saugaus atstumo ir kitų saugumo reikalavimų.

 

 

1 balandžio | 12:00 — 30 balandžio | 18:00
12:00 (702h)

Prienų kultūros ir laisvalaikio centras