Gegužės 20 d. (šeštadienį) 20.15 val. Jūsų laukia išskirtinis reginys – akrobatinis sinchroninis ANBO skrydis „Sparnas prie sparno“ virš Greimų tilto Prienuose!
Lietuvos akrobatinio skraidymo grupė ANBO visus sveikina su gražia Prienų krašto švente. Netrukus prie Greimų tilto Jūs pamatysite pasirodymą skirtą Jūsų šventei. Tai yra Kauno aeroklubo dovana. Trijų lėktuvų, akrobatinis sinchroninis skrydis „Sparnas prie sparno“.
Aviacijoje taip vadinamas grupinis pilotažas yra vienas sudėtingiausių skraidymo elementų, reikalaujantis didelio pilotų meistriškumo ir susiskraidymo. Mokytis skraidyti kelių lėktuvų rikiuotėje pradeda jau pakankamą patirtį turintys lakūnai, o lėktuvų grupėje raityti kilpas ir kitas figūras reikia dar didesnio meistriškumo. Skrendant tokioje grupėje, atstumas tarp lėktuvų sparnų gali būti vos keli metrai, o greitis visą laiką keičiasi nuo 150 iki 350 km/val., todėl mažiausia klaidelė gali būti lemtinga. Kad tokie pasirodymai publikai būtų įspūdingi ir kartu saugūs, pilotai turi daug treniruotis ne tik ore, bet ir žemėje, išnagrinėdami visas programos detales. Ruošiantis konkrečiam pasirodymui lakūnai išnagrinėja informaciją apie vietovę, esamas kliūtis pasirodymo vietoje ir jų aukščius, meteorologines sąlygas, numato programos ir svarbių figūrų atlikimo kryptis. Visa tai yra labai svarbu, siekiant tokius skrydžius padaryti saugius ir patrauklius žiūrovams.
ANBO lakūnai skrenda su jau istoriniais tapusiais lėktuvais Jak-50, kuriais prieš 40 metų skraidė pasaulio ir Europos čempionai, bei geriausi Lietuvos lakūnai sportininkai. Lėktuvai turi 9 cilindrų 360 arklio galių variklį ir pikiruodami gali pasiekti iki 400 km/val. greitį. Perkrova lakūnams atliekant figūras būna iki 6-7 g (tiek kartų padidėja lakūno svoris), o dar reikia preciziškai tiksliai valdyti lėktuvą, tad tokiom sąlygom tai daryti nėra taip lengva.
Šis grupės ANBO pasirodymas yra skirtas Jums ir Jūsų šventei. Baltais dūmais nuspalvintos stačios ir pasviros kilpos, viražai, žemi praskridimai, ir kitos figūros, atliekamos skrendant „sparnas prie sparno“ rodo pilotų meistriškumą ir susiskraidymą.
Šiame pasirodyme grupės sudėtyje skrenda: vedantysis Rolandas Paksas, jam iš kairės skrenda Algimantas Žentelis, o dešinėje – Robertas Noreika. Grupės lyderis skrenda priekyje ir yra atsakingas už grupės padėtį erdvėje, aukštį, greitį ir tikslų iš anksto aptartų figūrų atlikimą. Šalia Rolando skrendantys pilotai dabar nemato nei žemės, nei debesų, nežiūri net į lėktuvo prietaisus. Grupinio skrydžio metu jiems svarbu tik vedančiojo lėktuvo sparnas, nuo kurio šie pilotai nė akimirkai nenuleidžia akių. Atrodytų, kad ne vairais, o akimis jiems pavyksta išsaugoti gyvybės kaina matuojamą nedidelį atstumą tarp lėktuvų. Didžiulė patirtis ir susiskraidymas šiems lakūnams leidžia saugiai demonstruoti labai pavojingus manevrus, kurie sudaro visą pasirodymo programą. Tai tikras lėktuvų šokis danguje.
Kviečiame pasigrožėti gražiu reginiu ir linkim Jums gerų emocijų!

20 gegužės | 20:15
20:15 (1h)

Prienai