ŠUOLIS (2020)
Bilietus galite įsigyti Ticket Market: https://bit.ly/3EVawkW
Žanras: Dokumentika
Sukurta: Lietuva
Režisierius: Giedrė Žickytė
Trukmė: 1 val. 24 min.
Cenzas: Įvairaus amžiaus žiūrovams
„Šuolis“ – pasaulį pavergusi istorija apie lietuvio drąsą. 1970-aisiais Simas Kudirka peršoko iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir pasiprašė politinio prieglobsčio. Grąžintas atgal ir įkalintas, Simas sulaukė didžiulio tarptautinio palaikymo, dėl jo išlaisvinimo buvo rengiamos tūkstantinės demonstracijos. Lietuvis iš Griškabūdžio tapo tarptautiniu žmogaus laisvių pažeidimo simboliu, o jo likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richardas Nixonas ir Geraldas Fordas. Šie įvykiai Šaltojo karo metu sukėlė milžinišką politinį sąmyšį JAV ir Sovietų Sąjungoje.
Po penkiasdešimties metų Simas Kudirka, lydimas žinomos režisierės Giedrės Žickytės, vėl grįžo į amerikiečių laivą „Vigilant“. Šį kartą – dar kartą išgyventi jo likimą pakeitusį šuolį. Taip gimė savo siužetu geriausiems Holivudo trileriams nenusileidžiantis, daugiausia per pastaruosius metus dokumentinio kino laurų pasaulyje surinkęs, lietuvių režisierės Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“.
Filmo kalbos lietuvių ir anglų, angliškos vietos bus titruotos lietuviškai.
Režisierė ir scenarijaus autorė: Giedrė Žickytė
Prodiuseriai: Giedrė Žickytė, Uldis Cekulis
Operatorius: Rimvydas Leipus LAC
Montažo režisieriai: Thomas Ernst, Danielius Kokanauskis
Kompozitorius: Kipras Mašanauskas
Anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=GDOyeNULra4
Renginyje gali dalyvauti tik galimybių pasą turintys asmenys (išskyrus vaikus ir jaunuolius iki 16 m.) taip pat privaloma laikytis LR SAM nustatytų sveikatos saugumo reikalavimų.
BŪKIME STIPRŪS KARTU, SAUGOKIME SAVE IR VIENI KITUS!…

28 rugsėjo | 19:30
19:30 (1h 25′)

Prienų kultūros ir laisvalaikio centras