Gegužės 18 d. (šeštadienį) 20.00 val. Jūsų laukia išskirtinis reginys – akrobatinis sinchroninis ANBO skrydis „Sparnas prie sparno“ virš Nemuno, prie Greimų tilto Prienuose!
Lietuvos akrobatinio skraidymo grupė ANBO visus sveikina su gražia Prienų krašto švente. Kauno aeroklubo dovana – trijų lėktuvų, akrobatinis sinchroninis skrydis „Sparnas prie sparno“.
Aviacijoje taip vadinamas grupinis pilotažas yra vienas sudėtingiausių skraidymo elementų, reikalaujantis didelio pilotų meistriškumo ir susiskraidymo. Mokytis skraidyti kelių lėktuvų rikiuotėje pradeda jau pakankamą patirtį turintys lakūnai, o lėktuvų grupėje raityti kilpas ir kitas figūras reikia dar didesnio meistriškumo. Skrendant tokioje grupėje, atstumas tarp lėktuvų sparnų gali būti vos keli metrai, o greitis visą laiką keičiasi nuo 150 iki 350 km/val., todėl mažiausia klaidelė gali būti lemtinga.
ANBO lakūnai skrenda su jau istoriniais tapusiais lėktuvais Jak-50, kuriais prieš 40 metų skraidė pasaulio ir Europos čempionai, bei geriausi Lietuvos lakūnai sportininkai. Lėktuvai turi 9 cilindrų 360 arklio galių variklį ir pikiruodami gali pasiekti iki 400 km/val. greitį. Perkrova lakūnams atliekant figūras būna iki 6-7 g (tiek kartų padidėja lakūno svoris), o dar reikia preciziškai tiksliai valdyti lėktuvą, tad tokiom sąlygom tai daryti nėra taip lengva.
Šis grupės ANBO pasirodymas yra skirtas Jums ir Jūsų šventei. Baltais dūmais nuspalvintos stačios ir pasviros kilpos, viražai, žemi praskridimai, ir kitos figūros, atliekamos skrendant „sparnas prie sparno“ rodo pilotų meistriškumą ir susiskraidymą.
Šiame pasirodyme grupės sudėtyje skrenda: vedantysis Rolandas Paksas, jam iš kairės skrenda Algimantas Žentelis, o dešinėje – Robertas Noreika. Didžiulė patirtis ir susiskraidymas šiems lakūnams leidžia saugiai demonstruoti labai pavojingus manevrus, kurie sudaro visą pasirodymo programą. Tai tikras lėktuvų šokis danguje.
Kviečiame pasigrožėti gražiu reginiu ir linkim Jums gerų emocijų!

18 gegužės | 20:00
20:00 (30′)

prie Greimų tilto (Prienai)