Jaunimo iniciatyvos „Tylos portretai“ finalas jau čia pat!
Jau balandžio 7 d. 16 val. vyks nuotolinė konferencija, kurios metu bus apibendrinamas šis jautrus projektas „Tylos portretai“, savo sričių specialistai pasidalins savo įžvalgomis bei prisistatys organizacijos, siūlančios pagalbą su sunkumais susiduriantiems jaunuoliams.

Siekiant kilnaus tikslo – atkreipti dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria jaunieji piliečiai, bei ugdyti tolerancijos lygį visuomenėje, 2021 m. rudenį buvo pristatyta paroda – „Tylos portretai“, kurios metu jautrios jaunimo patirtys virto meno kūriniais, prabylančiais apie jaunųjų visuomenės narių skaudulius. Ši iniciatyva kilo 15 jaunuolių iniciatyvinei grupei, dalyvaujančiai Erasmus+ projekte „Me be4 you“. Turėdami galimybę įgyvendinti iniciatyvą, kurios, jų nuomone, šiuo metu labai reikia Prienams, jaunimas į tai pažvelgė per socialinę prizmę – gilinosi į skaudulius, kurių turime kiekvienas. Į skaudulius, kuriuos išgyvena Prienų jaunimas ir retas kuris jais pasidalina net su artimais draugais. Anonimiškai surinktos 14 istorijų tapo atspirties tašku tolimesnei kūrybinei veiklai. Buvo nuspręsta istorijas paversti meno fotomontažais, papildytais QR kodais, kuriuos nuskenavę parodos lankytojai galėjo išgirsti tikrų istorijų įgarsintus audio įrašus. Ši paroda lankėsi trijose visiems prieinamose Prienų viešosiose erdvėse, vėliau keliavo į Šilavotą, Naująją Ūtą, Lazdijus ir Elektrėnus. Siekiant sukurti bendradarbiavimo tinklą, iniciatyva buvo pristatoma socialinių partnerių tarpžinybiniame susirinkime.
Siekiant jaunuoliams sudaryti sąlygas iš arčiau susipažinti su įvairią psichologinę ir socialinę pagalbą teikiančiomis organizacijomis, kilo idėja surengti iniciatyvą susumuojančią konferenciją „Kas slypi po jaunuolių tylos portretais“, kuri vyks nuotoliniu būdu, bus laisvai pasiekiama atviros jaunimo erdvės „Prienas“ socialinio tinklo Facebook paskyroje. Joje paauglių psichologė Ingrida Nadieždinienė pristatys temą „Savo teisių gynimas: kaip tai padaryti pačiam, o kada prašyti pagalbos?”, psichologas Vaidas Arvasevičius kalbės tema „Fizinė ir psichologinė savigyna“. Vėliau savo veiklą pristatys į jaunimo problemų sprendimą orientuotos organizacijos: Jaunimo linija, Stipri šeima Prienų krašte, Prienų r. savivaldybės sveikatos biuras, Al-Anon. Lietuvos jaunimo organizacijų taryba papasakos kiek teigiamai jaunimo organizacijos veikia jaunuolių gyvenimą, bei kaip šiuo metu sujungę jėgas padeda ir ukrainiečių jaunuoliams.

Numatoma konferencijos trukmė 2 val. Konferenciją bus galima peržiūrėti ir vėliau, jums patogiu metu, nes įrašas bus saugomas ir perkeliamas į atviros jaunimo erdvės „Prienas“ youtube paskyrą.
Organizatorių informacija

7 balandžio | 16:00
16:00 (2h)