Iš trapaus ratelio „Aguonėlė“ išaugęs lietuvių liaudies sceninis šokis jau 46-erius metus įvairiausiais šokių raštais pražysta Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiamame Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, ansamblių ir šokių studijų konkursiniame festivalyje „Aguonėlė“. Su džiaugsmu ir jauduliu po trejų išbandymų ir suvaržymų metų grįžęs „Aguonėlės“ konkursas sukvietė per 3000 dalyvių iš Lietuvos ir Lenkijos. Visą lapkritį – per 100 liaudiškų šokių grupių varžėsi Kelmėje, Mažeikiuose, Vilkaviškyje ir Zarasuose. Geriausi kolektyvai atrinkti į nacionalinį turą.

Jau gruodžio 4 d. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatro scenoje savo jėgas išbandys patirtimi, įvaizdžiu, šokio atlikimo maniera labai skirtingos septynios vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos iš Panevėžio, Plungės, Kuršėnų, Šiaulių, Šilalės, Joniškio ir Mažeikių. Žiūrovai išvys geriausių, originaliausias menines programas parengusių kolektyvų pasirodymus.

Gruodžio 10–11 d. nacionaliniame šokių grupių rate, kuris vyks Prienų kultūros ir laisvalaikio centre,  varžysis net 61  jaunučių, jaunių, jaunuolių, jaunimo, mergaičių ir merginų grupės iš Lietuvos miestų, rajonų centrų, miestelių ir Pusko (Lenkija)

Visi nacionalinių turų dalyviai bus apdovanoti Lietuvos nacionalinio kultūros cento padėkos raštais bei diplomais, o laureatai – piniginėmis premijomis.

Konkursą lydi gražūs ir kilnūs tikslai – puoselėti lietuvių liaudies sceninį šokį, kelti moksleiviško amžiaus šokių kolektyvų meninį lygį, ugdyti šokėjų sceninę kultūrą, ieškoti naujų kūrybinių idėjų.

Kviečiame užsukti ir pasigėrėti. Gruodžio 10 d. pradžia 11 val., gruodžio 11 d. pradžia 12 val.

Įėjimas laisvas

 

10 gruodžio | 11:00 — 11 gruodžio | 12:00
11:00 (25h)

Lietuvos nacionalinis kultūros centras