Pasaulinę akordeono dieną Prienuose kviečiame  švęsti su muzika

Prienų kultūros ir laisvalaikio centre

 Gegužės 6 d. 19.30 val. 

Pasaulinė akordeono diena atkeliauja į Prienus! Jūsų lauks akordeono muzikos koncertas. Programoje girdėsite prancūziškas, ispaniškas, itališkas, lietuviškas ir kitų šaliu melodijas, atliekamas skaitmeniniu akordeonu, smuiku, klarnetu, gitara, būgnais, vokalu.
Visus akordeono muzikos mylėtojus kviečiame švęsti kartu!

,,Šiemet Pasaulinę akordeono dieną švęsime Prienuose ir mes, tad ta proga kviečiame Prienų gyventojus ir miesto svečius į akordeono muzikos koncertą Prienų kultūros ir laisvalaikio centre, gegužės 6 d. 19.30 val. Akordeonas – universalus instrumentas, kuriuo galima atlikti įvairius muzikos žanrus – nuo klasikos iki pramoginės ar pop muzikos. Tad šį kartą koncerte kviesime klausytis ir prancūziškų akordeono variacijų ir vokalinių melodijų su akordeono, smuiko, klarneto, gitaros pritarimu“, – sako Prienų kultūros ir laisvalaikio centro grupės Solo Plius vadovas, akordeonininkas, Birštono akordeono muzikos festivalio įkūrėjas Algimantas Jazbutis.

Gegužės 6-ają Pasaulinė akordeono diena minima visose šalyse, kur tik yra grojama šiuo instrumentu. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai. Būtent gegužės 6-ąją, beveik prieš 200 metų (1829 m.), Austrijoje buvo registruotas pirmasis akordeonas, kuris laipsniškai tobulinamas šiandien jau yra pripažintas klasikiniu instrumentu.

Nors galbūt kartais vis dar yra įprasta akordeoną sieti su liaudies muzika, nes ir pats akordeonas išsivystė iš liaudies instrumento armonikos, tačiau instrumentui ištobulėjus, galima sakyti, kad šiandien, tai instrumentas neturintis ribų. Prabėgus 200 metams šio instrumento istorijos, akordeoną girdime džiazo, klasikinėje, pop, rock ir kitų žanrų muzikoje. Girdime šį instrumentą solo, tiek pasirodymuose su orkestrais,  vokalistais ar kitais formatais. Vystantis technologijoms, šiandien grojama net ir skaitmeniniais akordeonais, turinčiais itin plačias tembrų galimybes. Būtent skaitmeniniu akordeonu atliekamą muziką turėsite galimybę išgirsti ir šio penktadienio koncerte.

Bėgant laikui akordeonas išpopuliarėjo Šiaurės AmerikojeKolumbijojeBrazilijoje, Prancūzijoje bei kitose šalyse, kur kūrėsi ir savitos šio instrumento muzikos atlikimo tradicijos ir grojimo sistemos. Tad akordeono tembrus dažnai galime išgirsti tiek prancūziškuose šansonuose, tiek tango muzikoje.

Akordeonas jau ne pirmus metus skinasi kelią ir Lietuvoje bei sulaukia vis daugiau susidomėjimo tiek klausytojų, tiek norinčiųjų juo groti tarpe.

Tad sveikiname visus akordeonininkus, mokytojus ir mokinius, kompozitorius, klausytojus ir akordeono muzikos gerbėjus su Pasauline akordeono diena bei kviečiame susitikti Prienų kultūros ir laisvalaikio centre gegužės 6 d. 19.30.

 

 

6 gegužės | 19:30
19:30 (1h 30′)

Prienų kultūros ir laisvalaikio centras