Prienų kultūros ir laisvalaikio centre

Balandžio 14 d. 18.00 val.

Pasaulinei kultūros dienai skirta šventė

BALTAS PAUKŠTIS

Prienų r. savivaldybės konkurso „Metų kultūros darbuotojas“ apdovanojimai

Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis-koncertas „Graži ir ta galinga“

„Graži ir ta galinga“ – tai pirmą kartą drąsiais moterų balsais apdainuota jų pačių istorija Lietuvoje. Tai Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis-koncertas, neišsitenkantis nei teatro, nei muzikos scenoje. Tai atviras ir saviironiškas bandymas suprasti, kiek kiekvienoje lietuvėje esama karalienės, valstietės, feministės ar raganos.

Scenoje greta Astos, Ievos, Marijos, Rugilės ir Vaivos pasirodys ir Lietuvos istorijoje vietą išsikovojusios Barbora, Bona, Dalia, Julija, Marytė ir Teklė. Kartu jos papasakos, kokios yra dabartinės jaunos Lietuvos moterys ir kokia tradicija jas pagimdė. O Vyresnės kolegės primins ir tai, kokia nedraugiška moterims gali būti Lietuvos istorija: vietos joms čia ne tiek ir daug, o visos į ją prasibrovusios čia dažniausiai įsitvirtina dėl savo grožio arba galios nulemti vyrų sprendimus. Bet ką daryti, jei nori būti savo šalies istorijos dalis, nors nesi nei išskirtinė gražuolė, nei baisiai galinga? Gal sudeginti tokį moterų vaizdavimą ir atlikus raganišką šokį imtis savo darbais kurti naują tradiciją?

Tikri, tikrais faktais paremti ir išgalvoti pasakojimai spektaklio-koncerto „Graži ir ta galinga“ žiūrovus nukels ne tik į skirtingus istorinius laikotarpius, bet ir į skirtingus moters gyvenimo tarpsnius, suskambančius skirtingais muzikos stiliais. Nuoširdų susijaudinimą keis juokingos istorijos, o jas – arši ironija. Bus pasakyta tai, ko negalima sakyti ir pasijuokta iš to, kas nebūtinai juokinga. Kad sužydėjusios žibutės papuoštų išdidžias moterų, vyrų ir visų įsitaisiusių tarpe, galvas.

Kūrybinė komanda: Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Ieva Pakštytė, Asta Zacharovaitė, Marija Žemaitytė.

 

Organizatoriai: Prienų rajono savivaldybė, Prienų kultūros ir laisvalaikio centras

Renginyje rekomenduojamos medicininės kaukės

14 balandžio | 18:00
18:00 (2h)

Prienų kultūros ir laisvalaikio centras