Šokėjos ir choreografės Vilmos Pitrinaitės rezidencija Prienuose vyks
rugpjūčio 16–22 dienomis
REZIDENCINIO FORMATO LABORATORIJA JAUNIMUI
„VISI NORI BŪTI KAIP MES”
Rugpjūčio 17, 19, 20 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre
(valandos bus derinamos su užsiregistravusiais dalyviais)
Registracija el.p. zita.kuzminskiene@prienaikc.lt
Vilma Pitrinaitė : „Kviečiu jus, 14–29 m. amžiaus Prienų jaunimą, atrasti šiuolaikinį šokį. Kartu ir be išankstinių nuostatų, o per praktiką, eksperimentą, betarpišką įsitraukimą nagrinėsime šokio ir muzikos kūrybos metodus, išrasime formas, kelsime „normos” ir „normalumo” klausimus. Intuityviai judėdami, kalbėdami keisimės informacija apie tai, ką viena ar kita judesio situacija sako apie mums rūpimus klausimus, ieškosime kas tarp mūsų bendra, „įkūnysime” mūsų gyvenimo sampratas.
Kodėl? (motyvacija) – per šiuolaikinio šokio praktiką kritiškai apmąstyti jūsų roles ir galimybes visuomenėje, o, visų pirma, mūsų nedidelėje ir saugioje bendruomenėje.
Kaip? (įrankiai) – šokio praktikų pritaikymas kritiniam savo kūno, aplinkos pažinimui, suvokimui bei keitimui.
Kas iš to? (rezultatas) – atrasim meno ir nemeno (to kas nelaikoma menu) formą mums rūpimų klausimų vizualizavimui ir įgarsinimui; (ateities projekcija) – „Turėtų būti politinė, rimta, bet neapmokama instancija, kuri kvestionuoja esamą socialinę tvarką, perdaro taisykles (tokia socialinė maištinė instancija)”; (moto) – Tu visuomenėje gali turėti savo (net ir maištininko) vietą ir ji yra normali, netgi prestižinė vieta“.
Šokėja ir choreografė Vilma Pitrinaitė šokio pagrindus įgijo Kauno šokio teatre „Aura“, vėliau mokėsi Prancūzijoje: Avinjono šokio konservatorijoje, CDC centre Tulūzoje, CCN šokio centre Monpeljė. Studijavo režisūrą Strasbūro nacionalinėje teatro mokykloje, kur kartu su dramaturgu Thomu Pondevie 2013 m. įkūrė trupę „WE compagnie“, jungiančią teatro, šokio ir dokumentikos elementus. Vilma Pitrinaitė jau yra sukūrusi choreografiją aštuoniems šokio spektakliams. Vienas pirmųjų jos darbų su „WE compagnie“ „Miss Lithuania“ (2015) buvo pakviestas į festivalį „Aerowaves Spring Forward“, o duetas „Match“ (2017) pristatytas festivalio „Impulztanz“ programoje „Atlas“. Šiuo metu V. Pitrinaitė kuria ir veda seminarus Lietuvoje, Prancūzijoje ir Belgijoje, o jos spektakliai jau yra rodyti Austrijoje, Čekijoje, Izraelyje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

16 rugpjūčio | 12:00 — 22 rugpjūčio | 12:00
12:00 (144h)

Prienų kultūros ir laisvalaikio centras, Šiuolaikinio šokio asociacija