„Naujasis Baltijos šokis“ keliauja po Lietuvą: šokio menininkės iš Čekijos pasirodys Prienuose

 

Liepos 30 d. Prienai pulsuos tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ ritmu. Šokio menininkės iš Čekijos Respublikos Sabina Bočková ir Johana Pocková Beržyno parke pristatys emociškai itin paveikų šokio spektaklį „Liūto guolis“.

Žiniasklaida – neretai galia manipuliuojantis mechanizmas. O ką daro manipuliuojantis kūnas? Ir ką jis daro, kai manipuliuojama juo? Norėdamos tai pavaizduoti, spektaklyje „Liūto guolis“ čekių duetas pasinaudoja intensyviais, iš žiniasklaidos pasiskolintais kultūros elementais ir aliuzijomis.

„Per šokį mes norėjome nagrinėti temą, kuri nėra vien asmeninė, o liečia platesnį žmonių ratą. Siekiame sukurti erdvę, kurioje kiekvienas galėtų savaip suprasti tai, ką kalbame apie savo santykį su galia ir manipuliacija. Šią erdvę refleksijai kuriame savo šokančiais kūnais ir norime, kad tai stebintys žiūrovai jaustųsi tarsi šokantys kartu“, – teigia kūrėjos.

„Liūto guolis“ – netikrumo ir dviprasmybės bedugnė ne tik atlikėjoms, bet ir žiūrovams. Nors pavadinime galima atpažinti Biblijos įvaizdį, skirtingai nei šventojoje knygoje, liūto guolis nėra amžinas ir dieviškas įstatymas, egzistuojantis nepriklausomai nuo žmonių. Spektaklio metu kuriamas atlikėjų ir auditorijos dialogas, kuriame atsiranda galimybė apmąstymams.

„Siekiame, kad žiūrovai patirtų galią – gestų, ritmo, emocijų, šokio, ir drauge su mumis apmąstytų, kaip galia naudojama mūsų žiniasklaidoje ir politikoje,“ – sako Sabina Bočková ir Johana Pocková.

Sabina Bočková – Prahoje dirbanti šokėja ir choreografė. Po klasikinio ir modernaus šokio studijų bei trijų metų šokio baleto trupėse, ji nusprendė tapti laisvai samdoma menininke. Johana Pocková – choreografė ir šokėja, dirbanti šiuolaikinio šokio, fizinio teatro ir scenos menų srityse Prahoje. 2019 m. ji įkūrė trupę „POCKetART z.s.“.

Merginos pirmą kartą susipažino projekte „O! Family Therapy“, skirtame jauniesiems kūrėjams, o vėliau bendradarbiavo spektaklyjeFull Warehouses of Emotions“, kur suprato, jog kurdamos drauge randa pilnatvę ir darbas kartu teikia džiaugsmą. Be viso to, Sabina ir Johana įžvelgė turinčios bendrą kelią judesio medžiagos kūrimo link bei panašų požiūrį į scenos personažo paieškas.

Spektaklis vyks liepos 30 d. 18 val. Prienų Beržyno parke. Pasirodymas nemokamas.

 Plačiau apie festivalį „Naujasis Baltijos šokis“: www.newbalticdance.lt Festivalį rengia Lietuvos šokio informacijos centras ir „Vilniaus festivaliai“, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

 

 

30 liepos | 18:00
18:00 (1h)

Lietuvos šokio informacijos centras ir „Vilniaus festivaliai“, Prienų kultūros ir laisvalaikio centras