Kviečiame į nemokamą spektaklį-paskaitą apie Dauno sindromą „Mongolija“, vyksiantį lapkričio 16 d. 18.00 val. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre.
Režisieriaus Dariaus Gumausko dviejų dalių spektaklis-paskaita “Mongolija” sukurtas remiantis asmenine jo ir aktoriaus Andriaus Alešiūno patirtimi – draugaujant, dalinantis buitimi su Dauno sindromą turinčiais artimaisiais. Pirmoje dalyje, kaip kalbėjimo būdas, pasirenkamas humoras, šmaikščios situacijos ir nutikimai, per kurias atsiskleidžia sudėtinga tiek pačių žmonių su Daunu sindromu, tiek šalia jų gyvenančių artimųjų situacija. Antroje dalyje – diskusijoje – į pagalbą pasitelkiamas Santariškių klinikų Medicininės genetikos centro vadovas prof. dr. Algirdas Utkus, kurį kalbina spektaklio režisierius Darius Gumauskas, dešimt metų auginantis dukrą su Dauno sindromu. Šioje dalyje siekiama suteikti patikimos mokslinės informacijos iš savo srities profesionalo lūpų. Mūsų tikslas – pasitelkiant teatrą bei mokslą, supažindinti su pagrindiniais Dauno sindromo bruožais ir paneigti mitus apie sutrikusio intelekto žmones, kad reikalui esant, turėtume drąsos ištiesti pagalbos ranką. Spektaklis-paskaita suteiks atspirties tašką, platformą – pokalbiui, diskusijai, kels klausimus bei vers ieškoti atsakymų tiek apie Dauno sindromą, tiek apie kitoniškumą plačiąja prasme. Kur prasideda tikroji neįgaliųjų integracija? Ar žodis „daunas“ tinkamas vartoti kaip keiksmažodis? Stereotipai apie ,,kitokius’’ labai giliai įsišakniję visuomenėje, tačiau nenorime moralizuoti, bet šiltai ir šiek tiek ironiškai pažvelgti į problemą, kad papildoma dvidešimt pirmoji chromosoma nėra priežastis jaustis svetimu visuomenėje. Dariui Gumauskui 2020 m. už jautrų patirties atskleidimą bei socialinio-edukacinio projekto „Mongolija“ sukūrimą įteiktas Boriso Dauguviečio auskaras. Spektaklio kūrybinė komanda – režisierius ir idėjos autorius Darius Gumauskas, aktorius Andrius Alešiūnas, prof. dr. Algirdas Utkus, kompozitorius Vytautas Leistrumas, video projekcijų kūrėjas Vytautas Narbutas.
Profesorius Algirdas Utkus apie spektaklį: „Spektaklio žiūrovai išsineša žinių apie supratimą ir apie empatiją ne tik žmonėms su šiuo sindromu, bet apskritai visiems. Dauno sindromas gali būti kaip modelis kalbėtis apie empatiją plačiąja prasme. Turintieji jį yra gero būdo, linkę bendrauti, meilūs, tad tas empatinis poveikis, manau, jaučiasi per visą spektaklį. Žiūrovai išeina ne tik sužinoję daugiau apie Dauno sindromą, bet ir ugdydami savyje bendras žmogiškąsias savybes”.

Prodiuseris: Darbininkai
Kooprodiuseris: Oskaro Koršunovo teatras
Projekto sukūrimą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė

Renginys nemokamas

November 16 | 18:00
18:00 (2h)

Prienų kultūros ir laisvalaikio centras