Akvilės Poškutės tapybos paroda „DIENOS. TIK EITI“

Autorės žodis: „15 metų myniau tuos pačius molinus takelius: seniau į mokyklą, studijas, dabar su dukryte vežimėliu – tad, noriu atiduoti duoklę savo kaimo gamtovaizdžio dvasiai.

Šis tapybinis ciklas pradžia žvilgsnio, kuris nutrūko nuo buities pavadžio pasibėgioti po kaimo apylinkes aidint gervių giesmėms. Kai sunku netapyti peizažų, užklupus rudeniškai melancholijai ir pavasariškam ilgesiui su visais tais salsvais šlapios žemės ir priplėkusiso žolės kvapais.  Taip noriu pakilti, kai saulėtą pavasario dieną virš laukų spiegia dangaus žydrynė, o lieku trepsėti kasdieniu molinu keliuku. Už tai atsikeršiju balai, kuri sau drybso kiaurą dieną, žiūri į dangų ir pati mėlyniu žiba. Koja trepteliu ir ištaškau ją. Apsidžiaugiu – po sidabriniu paviršiumi tas pats molis.

Eina dienos. Einu aš. Slenka vis tas pats peizažas. Tarp žemės ir dangaus man rodosi atsitiktinai išsibarstę sodybėlės – laukuose, ant kalvų ir pakalnėse. Tie įvairiaspalviai žaisliniai nameliukai, patys sau nusibodę, kuris rausvas, kakavinis, kuris visai nutriušusiai pilkas.  Nuojauta kužda, tarsi Kažkas labai seniai pažaidė ir nuėjo savais keliais numetęs greit pabodusius žaisliukus. O jų langučiuose ar stogo skardoj sužibusi žydrynė, lyg deimančiukas papuošia mano moliną dieną.

 

Dailė mane lydi nuo vaikystės. Rimčiau tapybos mokytis pradėjau Kauno dailės gimnazijoje, o vėliau Vilniaus dailės akademijoje. Nors tikriausiai neįmanoma išmokti tapyti. Kiekvienas paveikslas tai nauja pamoka, nuolatinis procesas savęs paieškų link.  Kiekviena paroda lyg žingsnelis tolyn savo keliu.

Šis peizažų ciklas „Dienos. Tik Eiti“, man pačiai yra tąsa egzistenciniams pamąstymams, kurie atslenka iš seniau surengtų natiurmortiškų parodų: „Paprasti dalykai“, „Ar gamta tikrai mirė“, „Mano malkinė pati gražiausia“, „MalkOs.Tapyba“. Dėl to pastebėsite porą senesnių malkų paveikslų, kurie prilipo, ir mano galva praplečia šios parodos mintį.

Dėkoju Lietuvos Kultūros tarybai už paramą kuriant naujų darbų ciklą, bei Prienų kulūros ir laisvalaikio centrui už galimybę ir pagalbą gyvai surengiant personalinę parodą.“

 

 

 

 

Ekspoziciją apžiūrėti galima kiekvieną dieną darbo dienomis nuo 12 iki 18 val., laikantis saugumo reikalavimų: atvykus lankytojai prašomi užsiregistruoti, vienu metu į parodą įleidžiami ne daugiau kaip 3 žmonės.

20 gegužės | 12:00 — 31 gegužės | 18:00
12:00 (270h)

Prienų kultūros ir laisvalaikio centras