Birželio 7-8 dienomis pažiūrėti šiuolaikinio cirko žiūrovai kviečiami į išskirtinį „Cirkuliacijos“ programos pasirodymą Prienuose. Trupė iš Belgijos pristatys jautrų spektaklį, kuriame egzistencinę kelionę lydės nuoširdumas ir humoras.

Festivalis „Cirkuliacija“ atkeliauja į Prienus: belgų cirko trupė kviečia į egzistencinę kelionę 

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ jau ne vienus metus žiūrovams pristato kruopščiai atrinktą programą. Šiais metais festivalis neaplenks ir Prienų. Vasaros sezoną atidarysime Prienų kultūros ir laisvalaikio centre kartu su vienais pagrindinių „Cirkuliacijos“ svečių belgų duetu Vejde Grind ir Vincent Bruyninckx, kurie yra paruošę meistrišką spektaklį „H O M A N“. 

„Pasirodymą įkvėpė mūsų jausmai, sukelti minties: „Kas nutinka po žmonijos nuopuolio?“ Mūsų kaip kūrėjų siekis yra egzistencinius klausimus veikiau kelti, nei juos atsakinėti. Atsakymai šioje eismo juostoje pavadinimu gyvenimas, nenustoja keistis. Taigi mūsų tikslas – stebėti ir atspindėti šias temas pasitelkus nuoširdumą ir humorą, per ryšį tiek su mūsų auditorija, tiek ir su mūsų veiklos praktika. Kviečiame savo auditoriją į intymią kelionę ieškant dabarties. Kuriame ją mes, bet dalinamės visi“, – pasakoja menininkai.

Pagrindinė viso festivalio tema – duetai. Šių metų programa panirs į skirtingus santykius tarp dviejų žmonių. Pasak festivalio „Cirkuliacija“ meno vadovo Gildo Aleksos, šiemet spektakliai bus kaip niekada geri ir gilūs.

„Nekils minčių apie tai, kad cirkas yra tik pramoga. Kils minčių apie tai, kiek daug galima cirku pasakyti. Šių metų programa koncentruojasi ne į žmogų ir jo galimybes, o į  erdvę tarp tų žmonių ir tos erdvės galimybių. Šiais ypatingai sunkiais laikais yra sunku rasti tinkamus žodžius – žinau iš teatro srities, kaip dramos teatras arba netenka prasmės savo kalbomis, arba „šauna pro šalį“. Visgi, „Cirkuliacijos“ meno srovė mėgina apčiuopti tą neįvardytą, neįžodintą erdvę, kurioje mes jaučiame, kad tai bent kažkiek yra apie mus“, – komentuoja G. Aleksa. 

Susitinkame birželio 7 dieną 19:00 val. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Bilietus galite įsigyti https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/festivaliai/cirkuliacija-h-o-m-a-n-vincent-bruyninckx–vejde-grind-collectif-malunes-belgija-358047/ arba renginio dieną Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Iš anksto vietas rezervuoti galite tel.: +370 606 14 370 

Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacijos“ birželio 4-11 d. Kaune, birželio 17 d. Šventojoje ir birželio 19 d. Ukmergėje.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė. Partneriai: Prancūzų institutas Lietuvoje, Prienų kultūros ir laisvalaikio centras.

7 birželio | 19:00
19:00 (1h 10′)

Prienų kultūros ir laisvalaikio centras