Žanras: Meninis VR filmas
Režisierius: Kristina Buožytė
Prodiuseriai: Vitalijus Žukas
Filmo trukmė: 25 min
Organizatorius: VR SPOT
Partneriai: Nationalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Balandžio 23 d. į Prienų kultūros ir laisvalaikio centrą sugrįžta virtualios realybės filmas „Angelų takais“.
Prestižinių tarptautinių ir respublikinių konkursų nugalėtojas virtualios realybės filmas „Angelų takas“ – Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko kūrinys, skirtas tapytojo, kompozitoriaus ir abstrakčiojo meno pradininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybai. Skambant paties autoriaus ir M. Urbaičio muzikai, virtualioje erdvėje prasideda žiūrovo pažintis su 60 žinomų garsaus Lietuvos menininko paveikslų. Čiurlionio kūrybą ir jo kūrinių personažus jungiantis siužetas kviečia keliauti po menininko sukurtą magišką pasaulį, iš arčiau pažinti paveikslų personažus ir jų aplinką.
Viso filmo metu aplinka reaguoja į žiūrovo žvilgsnį. Atidus žiūrovo aplinkos stebėjimas keičia ir praturtina aplinką, priartindamas ją prie originalių M. K. Čiurlionio paveikslų.
„Įgyvendinant šią patirtį buvo svarbu ne tik perkelti paveikslus į virtualią realybę, bet ir perteikti emocinę pusę: pasiekti, kad žiūrovas patirtų tai, ką menininkas norėjo perduoti savo kūryba. Interaktyviai patirčiai sukurti panaudota net 60 paveikslų (žymiausi ir labiausiai pastebimi „Ramybė“, „Angelėliai“, „Aukuras“, „Angelas“, „Žinia“, „Saulė“…), kai kurių – tik fragmentai: aplinka, objektai, detalės, šviesos, dangus, žemė. Bekuriant VR filmą, praleidžiant daug laiko ties menininko darbais niekada nebūdavo nuobodu ar sunku – pajusdavai teigiamos energijos antplūdį. „Ne veltui, pamačiusieji filmą sako: noriu grįžti, buvo gera“ – K. Buožytė ir V. Žukas
Projektas ne tik sužavėjo 2018 m. Venecijos kino festivalio auditoriją, 2019 m. Jungtinėje Karalystėje pelnė prestižinį už pasiekimus mene ir technologijose skiriamą apdovanojimą Lumen Prize for Art and Technology; 2020 m. pelnė „Sidabrinės gervės“ Profesinės meistrystės apdovanojimą.
Bilieto kaina:
13.00 Eur
Išankstinė bilietų rezervacija tik internetu: https://angelutakais.lt/polietuva/#tickets (atlikę apmokėjimą, į el. paštą gausite QR kodą – bilietą į filmą).
Renginio dieną Prienų KLC bus galimybė įsigyti bilietus į likusias laisvas vietas (atsiskaitymas tik banko kortelėmis).
Plačiau apie filmą: https://angelutakais.lt/polietuva/

23 balandžio | 11:00
11:00 (8h)

Prienų kultūros ir laisvalaikio centras

ĮSIGYTI BILIETĄ