Naujienos

Prienų krašto dainų šventė „NEMUNAS – iš Kartos į Kartą“ Nemuno slėniu nuvilnys gegužės 25-ąją

Baltijos šalių dainų švenčių tradicija UNESCO yra pripažinta vienu iš pasaulio žodinio ir nematerialaus paveldo šedevrų. 2024 m. švenčiamas Lietuvos dainų šventės šimtmetis. Prienų rajone tradicija rengti krašto dainų šventes taip pat puoselėjama jau daugelį metų. Po 4 metų pertraukos į Prienus sugrįžtanti krašto dainų šventė „NEMUNAS – iš Kartos į Kartą“ yra Lietuvos dainų šventės šimtmečiui skirtų renginių ciklo savivaldybėse dalis.

Prienų krašto identitetas neatsiejamas nuo ties Prienais susipynusių Nemuno vingių, todėl ir šventės pavadinimas – „NEMUNAS – iš Kartos į Kartą“ – yra įkveptas  vandens – gyvybės eliksyro. Prienų krašte tekantis Nemunas – vandens pasaulio arterijos, kurios maitina ne tik žmogų, bet ir viską, kas mus supa. O ir dainų šventė šiemet vyks upės prieglobstyje – gegužės 25 d. Prienų vasaros estradoje prie Nemuno.

Įgyvendinant projektą „NEMUNAS – iš Kartos į Kartą“ siekiama sutelkus mėgėjų meno kolektyvų ir profesionalių kūrėjų bei atlikėjų pajėgas sukurti Prienų krašto dainų šventę, jungiančią tiek tradicines, dainų švenčių tradicijai būdingas, tiek inovatyvias, patrauklias menines raiškos priemones. Tikimasi, kad ši tradicijų ir inovacijų dermė, turininga programa paskatins į bendrą šventės vyksmą – šventinę eiseną bei dainų šventę – įsitraukti gausią Prienų krašto bendruomenę bei svečius.

Prienų krašto dainų šventės koncepcijai sukurti ir įgyvendinti yra pasitelkti ne tik Prienų rajono kultūros įstaigų darbuotojai, bet ir kūrėjai iš išorės: šventės režisūra patikėta aktoriui ir režisieriui Tomui Erbrėderiui, originalaus muzikinio audinio, skirto programinių kūrinių apjungimui, sukūrimas – kompozitoriui Laurynui Baškiui, modernios, jungiamųjų šokio/judesio etiudų sukūrimas ir atlikimas – šokėjai ir choreografei Oksanai Griaznovai ir Kauno Miko Petrausko Scenos menų mokyklos šokio skyriaus auklėtinėms. Koordinancinį darbą atlieka Prienų kultūros ir laisvalaikio centro vadybinių, techninių ir žanrinių specialistų darbo grupė.

Šventės programoje dalyvaus apie 600 mėgėjų meno ir profesionalaus meno kolektyvų dalyvių ne tik iš Prienų rajono bei taip pat ir iš Kauno, Trakų r., Birštono, Marijampolės, Vievio ir Jonavos. Šventėje dalyvausiantiems chorams akompanuos ritmo grupė, kurios nariai: vienas perspektyviausių jaunosios kartos Lietuvos džiazo atlikėjų, gitaristas Mindaugas Stumbras, VDU Muzikos akademijos džiazo katedros vedėjas, multiinstrumentininkas Leonardas Bėkša, Lietuvos jaunosios kartos džiazo ir improvizacinės muzikos perkusininkas, būgnininkas Domantas Razmus ir kontrabosininkas, bosistas Artūrs Duckis.  Pagrindinių kūrinių jungtys bus originalios, specialiai šiai šventei sukurtos, taikant muzikos, šiuolaikinio šokio choreografijos, vaidybinių sprendimų ir kt. menines priemones.

Tikimės, kad projekto metu suburtos kūrybinės komandos pastangomis sukurta programa tiek atlikėjams, tiek žiūrovams paliks neišdildomą įspūdį ir įkvėps norą puoselėti dainų švenčių tradicijas ateityje.

 Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė